Zabiegi pielęgnujące dłonie

Manicure klasyczny

Manicure klasyczny polega na skróceniu i opiłowaniu paznokci, nadaniu im odpowiedniego kształtu, następnie zamknięciu łusek paznokcia szklanym pilnikiem oraz usunięciu skórek wokół wału paznokciowego. Paznokieć polerujemy, malujemy i nakładamy oliwkę nawilżającą. Nie zapominamy również o skórze dłoni i używając balsamu pielęgnacyjnego, wykonujemy delikatny masaż.

Przeciwwskazania do zabiegu manicure

  • grzybica
  • drożdżyca
  • stany ropne
  • stany infekcyjne
  • stany alergiczne

 

Manicure biologiczny

Manicure biologiczny polega na użyciu specjalnego płynu złuszczającego rogową warstwę naskórka,- zastępuje wycinanie .
Przy manicure biologicznym do usuwania skórek nie używamy cążek ani żadnych metalowych narzędzi aby zapobiec infekcjom i mechanicznym urazom matrycy paznokcia.

 

Manicure SPA

To zabieg manicure poszerzony o pielęgnację skóry dłoni, mającą na celu jej głębokie nawilżenie oraz regenerację.
Manicure Spa to wyjątkowo ekskluzywny rodzaj pielęgnacji dłoni i paznokci na bazie substancji biologicznie aktywnych oraz niezwykłej siły aromaterapii.
Jest to odprężający i relaksujący zabieg, który w kolejnych fazach obejmuje: peeling, nałożenie maski na dłonie, wykonanie masażu kamieniami z lawy wulkanicznej, kąpielą parafinową, odsunięcie, zmiękczenie i usunięcie skórek oraz nałożenie lakieru.

 

Manicure Aromaterapeutyczny

Kolejność wykonywanych czynności zabiegu jest niezwykle wazna.Rozpoczyna się od manicure tradycyjnego lub biologicznego.Manicure aroma różni się od pozostałych,tym ze w czasie tego zabiegu sa dodatko stosowanie w czasie zabiegu olejków eterycznych. Naturalne olejki eteryczne są popularnym składnikiem środków leczniczych i kosmetyków. Można wykorzystać kąpiel, bądź masaż dodając do preparatów odpowiednich olejków eterycznych, dostosowując je do indywidualnych potrzeb skóry i paznokci.

 

Manicure Hybrydowy

Podczas manicure hybrydowego wykorzystuje się produkty łączące w sobie właściwości lakieru do paznokci i światło utwardzanego żelu. Specjalnie opracowane pigmenty zapewniają łatwość nakładania kosmetyku i szeroką game kolorystyczną. Właściowści żelu UV zapewniają długotrwały efekt ( od 2 do nawet 4 tygodni). Pod wpływem zabiegu na płytce paznokcia tworzy się ochronna warstwa. Powłoka ta nie odpryskuje jak zwykły lakier.Jest wyjatkowo trwała i odporna na urazy.
Manicure hybrydowy to świetna alternatywa dla osób które nie są zdecydowane na przedłużanie paznokci metodą żelową lub akrylową. Jest bezpieczny i nieinwazyjny. Manicure trwa około 50-60 minut. a efekty utrzymują się nawet do 4 tygodni!

 

Manicure japoński

Manicure japoński wzmacnia naturalną płytkę paznokcia, nadaje piękny połysk, uszczelnia płytkę zasila w składniki naturalne. Zalecany jest szczególnie na paznokcie łamliwe, kruche, i rozdwajające się.
Zabieg polega na wmasowaniu odżywczej pasty w płytkę paznokcia. Dodatkowym efektem tego zabiegu jest wysoki naturalny połysk, który utrzymuje się na płytce ok. 2 tygodni.
Po wykonaniu zabiegu nie jest wskazane malowanie paznokci przez 4-5 dni, gdyż przyczepność lakieru do płytki paznokcia w tym okresie jest bardzo ograniczona.
Manicure japoński zalecany jest razem z manicure biologicznym. Zabieg trwa ok. 30 minut i należy go powtarzać co 2-3 tygodnie w celu uzupełnienia dobroczynnych składników takich jak:wit.A+E
keratyna,pyłek pszczeli i krzemionka z morza japońskiego.
Zabiegu nie powinno się stosować krótko po zdjęciu tipsów.

 

Pielęgnacja skóry dłoni

Dłonie są najbardziej spracowaną i zaniedbaną częścią ciała. Skóra dłoni zawiera niewielką ilość gruczołów łojowych i tkanki tłuszczowej, dlatego często ulega uszkodzeniom. Warto pamiętać, że pierwsze oznaki starzenia się widoczne są właśnie na dłoniach. Dlatego wymagają one systematycznego nawilżania i natłuszczania oraz specjalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

 

Parafina na dłonie

Zabieg parafinowy to idealne rozwiązanie dla popękanej, przesuszonej i zniszczonej skóry dłoni oraz stóp. Polecany jest przede wszystkim w porze chłodnej (jesień, zima) ze względu na swoje mocno rozgrzewające działanie. Parafina zawiera dużo naturalnych substancji natłuszczających, wygładza, rozgrzewa, pojędrnia i nawilża skórę, wzmacnia rozdwajające się paznokcie.Ciepło ogrzewa i poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie i koi ból stawów. Okłady z parafiny powodują otwarcie porów skóry, w wyniku czego poprawia się wnikanie substancji czynnych zawartych w kosmetykach.Skóra po zabiegu jest miękka, nawilżona i elastyczna.Efekt utrzymuje się kilka dni.

Zabiegu parafinowego nie stosuje się u osób chorych na osteoporozę.

Oferta

Pielęgnacja dłoni