Usuwanie przebarwień

Przebarwienia to skupiska większej ilości melaniny w skórze. Nierównomierny kolor skóry, plamy, przebarwienia, piegi, to skutek procesu starzenia się skóry, zbyt częstych i długich kąpieli słonecznych,zmian hormonalnych oraz stosowania leków, ziół i kosmetyków światłouczulających, powikłań po zabiegach laserowych i peelingach chemicznych. Przebarwienia mogą występować na całym ciele, najczęściej są zlokalizowane na twarzy, dekolcie, dłoniach. Pielęgnacja skóry z przebarwieniami powinna opierać się przede wszystkim na ochronie jej przed promieniowaniem UV, stosowaniu kosmetyków hamujących wytwarzanie melaniny oraz preparatów złuszczających. Usuwanie przebarwień nie jest proste ale regularne stosowanie specjalistycznych preparatów i korzystanie z zabiegów wybielających w gabinetach jest najskuteczniejsza metodą redukcji przebarwień.

Usuwanie przebarwień – Polecamy zabiegi:

  • peelingi chemiczne
  • peelingi ziołowe
  • mikrodermabrazja
  • mezoterapia bezigłowa – terapia rozjaśniajaca przebarwienia
  • mezotetapia igłowa – koktajle rozjaśniające
  • MEZO-ROLLER
  • zabiegi rozjaśniające przebarwienia
  • ACCURA – elektroporacja

 

Usuwanie przebarwień – Zabiegi rozjaśniające przebarwienia to seria kilku rodzajów zabiegów opartych na kompozycjach substancji aktywnych biologicznie o właściwościach rozjaśniających/depigmentacyjnych (wit. C w postaci lewoskrętnej, Kwas kojowy, Kwasy owocowe, aktywne liposomy, kwas mlekowy, eptydy, Hydrochinon, macznica lekarska, arbutyna, kwas witaminy A, kwas glikolowy).
Dobór składników i ich stężenie jest indywidualnie dobierane przez kosmetologa wykonującego zabieg.

Accura

Modulowany prad sredniej czestotliwosci wywołuje chwilowe i odwracalne otwarcie mikroporów umozliwiajac w ten sposób wprowadzanie aktywnych substancji do głebszych warstw skóry. W zabiegach elektroporacji („mezoterapii bezigłowej”) z wykorzystaniem aparatu ACCURA stosowane sa bogate w składniki hydrożelowe maski przewodzace.
Rozjasniajaca maska Light Care z zawartoscia m.in. arbutyny, retinolu, witaminy C i kwasu glikolowego działa delikatnie złuszczajaco, rozjaśniająco przebarwienia i odnawia skórę.

Mezo-roller

Tylko ok. 0,3% aktywnych składników dostarczanych z zewnątrz może przeniknąć do skóry przez warstwę naskórka, a często w związku z keratynizacją komórek nawet ten wynik nie jest osiągalny. Aby zwiększyć przenikanie opracowano MEZO-roller, wykorzystujący dyski z igłami zainstalowane na rolce. Pozwala on uzyskać ok. 500.000 mikro-kanałów w przeciągu 5 minut. Według badań pozwala to zwiększyć przenikanie substancji aktywnych nawet o 100.000 razy w porównaniu z aplikacją bezpośrednio na skórę! Tworzy to niezwykle efektywny System Przeznaskórkowego Transportu Substancji Aktywnych. Stymulacja skóry za pomocą MEZO-roller pozwala na odbudowę uszkodzeń w warstwie skóry właściwej oraz zwiększenie syntezy kolagenu. Pozwala to na znaczne spłycenie zmarszczek, poprawę jędrności i kolorytu skóry. Stymulacja skóry za pomocą MEZO-roller daje porównywalne efekty do zabiegów laserowych, czy peelingów chemicznych, nie dając jednocześnie prawie żadnych skutków ubocznych. Zwiększa grubość skóry o ok. 8% co czyni ją skuteczną i innowacyjną terapią przeciwzmarszczkową.

Oto niektóre koktajle zawierajace substancje aktywne- rozjaśniające przebarwienia stosowane za pomocą Mezo-Rollera:

INNO-ROLLER Depitach

Preparat zawiera kombinację substancji aktywnych, które działając w warstwach naskórka i skóry właściwej regulując proces melanogenezy. Składniki zmniejszają nadmierną pigmentację skóry poprzez rozproszenie skupisk melaniny oraz przyspieszają regeneracje naskórka, ułatwiając w ten sposób eliminację melaniny i pobudzajac jednocześnie degradację nadmiernej ilości melanocytów.
Wyjątkowe połaczenie składników w preparacie sprawia iż wpływają one bezpośrednio na hamowanie transferu melaniny do keratynocytów.
Ze wzgledu na aktywność składników złuszczających Depitach zmniejsza sprzyleganie komórek barwnikowych co redukuje zmiany hiperpigmentacyjne spowodowane ekspozycją słoneczną.
Skład:
Aqua, Kojic Acid, Niacynamide, Phenylalanine, Morus Alba Extract, Arbutin, Glycolic Acid, Glutathione, Hydroxyethylcellulose, Acety glucosamine, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Tocopherol

INNO-ROLLER Recovery

Formuła preparatu oparta została o składniki aktywne, które normalizują proces wydzielania sebum oraz hamują namnażanie bakterii . Działanie składników aktywnych powoduje zwiększenie mikrocyrkulacji, rozjaśnienie blizn potrądzikowych, usuwanie przebarwień pozapalnych i przywraca fizjologiczne pH skóry.
Skład:
Aqua, Hamamesis Virginiana Diglycinate, Niacynamide, Propolis Extract, Leaf Extract, Melaleuca Altrenifolia Leaf Extract, Glycolic Acid, Alcohol, Potassium Azeoyl Diglycinate, Salicylic Acid, Spiraea Ulmaria Extract, Sodium Hyaluronate, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Tocopherol.

www.bio-estetic.pl