Podologia

Pedicure leczniczy

Polega na usunięciu nie tylko zrogowaciałego naskórka stóp, ale również bolesnych odcisków, modzeli oraz pielęgnacji pękających nadmiernie rogowaciejących pięt. W przypadku wrastających paznokci proponujemy założenie specjalnych klamer.

Wrastające paznokcie

Problem wrastającego paznokcia pojawia się stosunkowo często. Dolegliwość spowodowana jest przez sprzyjające warunki anatomiczne oraz nieprawidłowe obcinanie paznokci.
Jeszcze do niedawna jedynym sposobem leczenia było zerwanie paznokcia. Jest to zabieg bardzo bolesny, nie zawsze przynoszący pożądane rezultaty i wymagający długiej rekonwalescencji.
Nowe techniki polegają na zakładaniu różnego rodzaju klamer, których działanie polega na długotrwałym unoszeniu paznokcia ku górze. Klamra zakładana jest na okres kilku miesięcy. W ten sposób paznokieć odzyskuje właściwy kształt i kierunek wzrostu. Klamry nie przeszkadzają podczas chodzenia i nie ograniczają sprawności ruchowej.
Przed założeniem klamry należy wcześniej wykonać pedicure leczniczy, który przygotuje paznokieć do założenia klamry.

Rekonstrukcja paznokcia

Zabieg polega na rekonstrukcji zniszczonych płytek paznokciowych przy pomocy specjalistycznego żelu światłoutwardzalnego. Celem rekonstrukcji leczniczej jest:

  • estetyka
  • uzupełnienie ubytków
  • uszkodzenie mechaniczne
  • zabezpieczenie łożyska przed wnikaniem drobnoustrojów

Preparat do rekonstrukcji zawiera substancje czynne: triclosan, chloroxylenol, siarczan baru.

Oferta

Pielęgnacja stóp (podologia)

Pielęgnacja stóp