Lipoliza iniekcyjna

Przeciwwskazania:
  • nadwaga,
  • ciąża,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby wątroby i nerek,
  • cukrzyca,
  • choroby zapalne skóry i alergie (głównie na soję i skorupiaki).

Lipoliza iniekcyjna stanowi alternatywę dla chirurgicznego odsysania tłuszczu. Jest zabiegiem znacznie łagodniejszym i nie wyłącza z codziennego funkcjonowania . Zabieg polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową substancji pozyskiwanej z soi – fosfatydylocholiny, która rozpuszcza błonę komórkową komórek tłuszczowych i służy dalej jako transporter tłuszczu w krwi (lipoproteina) w połączeniu z deoksycholatem – substancją niszczącą tłuszcz.Preparat podawany jest bezpośrednio w miejsca,w którym jest nagromadzona nadmierna ilość tłuszczu i którego nie udało się pozbyć ani przez zmianę sposobu odżywiania, ani terapię ruchową. Fosfatydylocholina używana jest od lat w chirurgii w celu rozpuszczenia zatorów tłuszczowych.

Po zabiegu, w miejscu wstrzyknięcia preparatu pojawia się zaczerwienienie, obrzęk, również punktowe siniaki i krwiaki. Miejsce poddane zabiegowi staje się dużo wrażliwsze na dotyk i ucisk, może również boleć i swędzieć. Taka reakcja utrzymuje się do 2 dni po zabiegu i spowodowana jest wydzielaniem przez komórki, (przy podawaniu fosfatydylocholiny) – histaminy. Dolegliwości możemy zmniejszyć zażywając leki antyhistaminowe i tradycyjne środki przeciw bólowe.

Preparaty do lipolizy iniekcyjnej proponowane w naszym gabinecie to:

AQUALYX – To roztwór wodny na bazie mikrożelatynowej ( polimery sacharydowe pochodzenia roślinnego) zawierający elementy oczyszczające w niskim stężeniu ( części/milion). Nie zawiera fosfatydylocholiny ani innych fosfolipidów.

DERMAHEAL LL
To pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej koktajl do mezoterapii o działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym. Skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe i rozbija cellulit. Działa detoksykująco i wygładzająco. Napina skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i sprężystą. Wzmacnia elastyczność skóry i poprawia jej kondycję. Może być stosowany na całe ciało, a także przy redukcji podbródka, przywracając napięty owal twarzy.

LIPODREN
To najwyższej jakości fosfatydylocholina oparta na oryginalnej formule niemieckiej gwarantująca wysoką skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.